Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2021 by GPIUTMD

 

Uczniowie najmłodszych klas z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie zostali zaproszeni  28 października 2021 r. na udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”.

Happening odbył się na korytarzu szkolnym. Wychowawczynie klas 1-3 zadbały o kolorowe nakrycia głowy dla swoich uczniów, aby było wyjątkowo i przyjemnie, bo czytanie książek najmłodszym czytelnikom właśnie z przyjemnością powinno się kojarzyć. Do akcji zostały zaangażowane uczennice z aktywu bibliotecznego, których zadaniem było pokazywanie dzieciom ilustracji z książki, którą czytała bibliotekarka – Monika Bytnar-Gołembiowska.

Książkę do czytania wybrali trzecioklasiści i to właśnie oni, specjalnie na tę okazję, ubrali kolorowe i zabawne skarpetki, bo czytane były „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek. Książka ta od kilku lat jest hitem wśród czytelników  z jaroszowskiej szkoły.

Podczas akcji, każdy z uczniów miał przy sobie książkę – tą wypożyczoną z biblioteki lub tą ulubioną, przyniesioną z domu.

Każdy sposób promowania czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci jest bardzo cenny. Bardzo ważną rolę odgrywa współpraca bibliotekarza, nauczyciela i rodzica, których celem jest uświadamianie dzieciom jak ważne jest obcowanie z książkami i doskonalenie techniki czytania.

Była to jedna z wielu atrakcji zaplanowanych dla czytelników na ten rok szkolny. W akcji wzięło udział 55 uczniów (85%) i 7 uczennic z aktywu bibliotecznego.

Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a została zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Baner projektu code week