Dnia 18 września 2018 r. na boisku Orlik w Stanowicach odbył się VI Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Strzegom pod patronatem Moniki Wielichowskiej Posłanki na Sejm RP i Wiesława Kiliana Senatora RP.

Więcej…

 

W słoneczne niedzielne popołudnie - 16.09.2018 r. - odbyło się jubileuszowe - „XV Spotkanie Religijno-Patriotyczne w Rusku”, poświęcone pamięci wszystkich poległych a także żyjących jeszcze więźniów byłego Obozu Pracy Więźniów Politycznych w Jaroszowie-Rusku.

Więcej…

 

Pierwszy tydzień nowego roku szkolnego obfituje w wiele wrażeń i emocji, nie inaczej było w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie, gdzie w dniach 5 i 6 września zostały przeprowadzone zajęcia biblioteczne w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.

Więcej…

 

Już 4 września 2018 dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie programowały trasę Robota DOC.

Więcej…

 

Wakacyjna aura sprzyjała temu, by uroczysty apel w Zespole Szkolno – Przedszkolnym zorganizować na podwórku szkolnym. Dla wszystkich uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli oraz gości, którzy wzięli udział w uroczystym apelu był to ważny moment.

Więcej…

 

W niedzielne południe-  2 września 2018 r. - były obóz koncentracyjny Gross-Rosen w Rogoźnicy był  miejscem szczególnego uczczenia pamięci pomordowanych i zamęczonych katorżniczą pracą ludzi w czasie II wojny światowej.

Więcej…

 

 

 

Transgraniczne Miasto Dzieci to trzyletni projekt edukacyjny adresowany do dzieci pogranicza polsko - czeskiego, organizowany przez Sudecką Izbę Przemysłowo - Handlową w Świdnicy oraz Izbę Gospodarczą Kraju Kralovohradeckiego w Hradec Kralove, dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Więcej…

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Jaroszowie było zorganizowane 22 czerwca 2018 r. na podwórku szkolnym w dwóch odsłonach.

Więcej…

 

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna”

ks. Jan Twardowski

W czwartkowe popołudnie - 21.06.2018 r. – o godz. 16.00 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie zostało zorganizowane uroczyste pożegnanie tegorocznych Absolwentów.

Więcej…

 

Dnia 24 kwietnia 2018 r. uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego ph. „BIG BEN”. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego do szkoły zostały przysłane wyniki uczniów.

Więcej…

 

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”
Seneka Młodszy

Kilkadziesiąt ważnych wydarzeń opisanych na szkolnej stronie internetowej, w mediach gminnych i powiatowych oraz kronice szkolnej – jest o czym mówić i pisać jeśli chodzi o mijający rok szkolny 2017/2018 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie. W środowe popołudnie - 20 czerwca 2018 r. o godz. 16.00 – zostało zorganizowane spotkanie podsumowujące pracę dydaktyczną i wychowawczą  szkoły.

Więcej…

 

W środę - 20 czerwca 2018 r. - uczniowie z klasy IIIa i klasy IIIb z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Jaroszowa wraz z wychowawczyniami - Anną Madej i Elżbietą Szczepanik odbyli wyjątkową wędrówkę po zakamarkach nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego „Thorez”  w Wałbrzychu, przekształconej obecnie w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”.

Więcej…

 

W środę - 20.06.2018 r. - w sali Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Centrum Nauki i Sztuki STARA KOPALNIA w Wałbrzychu miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie literackim „Mój Mistrz”.

Więcej…

 

W dniu 19 czerwca 2018 r. klasa 6a z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie pojechała  wraz opiekunami na wycieczkę, która była nagrodą w konkursie.

Więcej…