baner8.jpg

W poniedziałek - 10 czerwca 2019 r. – odbył się Szkolny Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów z klas I – III Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jaroszowie.

Celem konkursu było: promowanie czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, tworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – III wytypowani przez swoje wychowawczynie. Uczestnicy konkursu zobowiązani byli do przygotowania fragmentu dowolnej książki, a następnie uczestnicy przeczytali wskazany prze jury konkursowe fragment książki.

Podczas czytania ocenie podlegała: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Komisja Konkursowa w składzie: dyrektor szkoły - Beata Jankiewicz, emerytowana polonistka - Janina Miziołek, bibliotekarka – Karolina Senczyna i Domnika Pieszko – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej - wyłoniła zwycięzców.

TEGOROCZNYMI MISTRZAMI PIĘKNEGO CZYTANIA ZOSTALI:

Krystian Capillo (kl.1)

Zuzanna Pikuła (kl.2)

Jakub Siembrzuch (kl.3)

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy za udział. Uczniowie zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Mistrzów.

Gratulujemy!