b1.jpg

Dnia 17 czerwca 2019 r.  uczniowie z klasy III a z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z wychowawcą Barbarą Zbrożek i rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Zagórza Śląskiego.

Z Zagórza na zamek udaliśmy się piękną drogą przez bukowo-dębowy las. Celem był zamek Grodno. Prócz efektownego zamku Grodno stojącego na pobliskim szczycie, który jest udostępniony dla turystów, Zagórze Śląskie oferuje też malownicze, zaporowe Jezioro Bystrzyckie (Lubachowskie). Wzdłuż jego brzegów powstała plaża, kąpielisko i klubowa przystań żeglarska, zaś na zamek prowadzi ciekawy most.

W Zagórzu zbiega się też kilka atrakcyjnych szlaków turystycznych, tak więc warto odwiedzić te strony będąc na Dolnym Śląsku. Wycieczka przebiegała w miłym, wesołym nastroju. Zadowoleni, wzbogaceni o nowy bagaż wiedzy o naszym regionie wróciliśmy do Jaroszowa.