baner8.jpg

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna”

ks. Jan Twardowski

Tradycją w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie jest uroczystość pożegnalna zorganizowana dla Absolwentów. W tym roku odbyło się to w czwartkowe popołudnie - 18.06.2019 r. – o godz. 16.00 w sali gimnastycznej.

Tegoroczna uroczystość była zupełnie wyjątkowa, ponieważ po raz ostatni żegnano absolwentów gimnazjum i po raz pierwszy (od wielu lat) żegnano pierwszy rocznik uczniów klasy ósmej.

Rodziców, nauczycieli, ale przede wszystkim swoich uczniów, którzy opuszczają progi jaroszowskiej szkoły powitała dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, której towarzyszyły nowo wybrane członkinie Samorządu Uczniowskiego – Justyna Redlica i Kornelia Łabędzka.

Już po raz siódmy w historii szkoły została odczytana przez Panią dyrektor Lista Absolwentów, a następnie uczniowie osobiście dokonali wpisu do Księgi Pamiątkowej. Była to bardzo wzruszająca chwila dla wychowawczyń: Justyny Fedyczkowskiej i Edyty Pasternak.

Wręczeniem nagród książkowych dla najzdolniejszych absolwentów, rozpoczęto najważniejszą część uroczystości.  W tym roku nagrodzono gimnazjalistów: Emilię Henike i Mateusza Brokosa oraz ósmoklasistkę: Natalię Machnikowską.

Zgodnie ze Statutem Szkoły wyróżniono uczennice, którym wręczono statuetki „Najlepszego Absolwenta 2018/2019” - w tym roku otrzymały ją Natalia Machnikowska i Emilia Henike. Uczennice za swoje osiągnięcia w nauce i w zachowaniu otrzymały jeszcze z rąk Burmistrza – Zbigniewa Suchyty nagrodę dla „Najlepszego Absolwenta”.

Za swój wkład w wychowanie dzieci odebrali dumni rodzice. Listy Pochwalne odebrali:

Pani Agnieszka Ryszawy i Pan Piotr Ryszawy
Państwo Agnieszka i Marcin Machnikowscy

Wręczono również Dyplomy Mistrzowskie. Najwięcej otrzymała Emilia Henike, w następujących kategoriach: Mistrz Przedmiotów Przyrodniczych, Mistrz Języka Polskiego, Mistrz Języka Angielskiego i Mistrz Stechiometrii. Natomiast Mateusz Brokos otrzymał tytuły: Mistrza Rachunku, Mistrza Języka Niemieckiego i Mistrza Geografii. Natalia Machnikowska odebrała dyplom Mistrza Języka Polskiego i Mistrza Języka Angielskiego. Mistrzami Sportu wśród absolwentów zostali: Aleksandra Sypko i Mikołaj Ziora.
A za uzyskanie 100% frekwencji rocznej nagrodę odebrał gimnazjalista Mariusz Kebłesz.

W części artystycznej siódmoklasiści wraz z wychowawczynią – Dorotą Burzyńską  przygotowali „coś miłego” dla swoich starszych Kolegów i Koleżanek. Dla uwiecznienia tej chwili zaproszono abiturientów do wspólnej fotografii.