baner4.jpg

Od 27 maja do 6 czerwca 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie zostały przeprowadzone zajęcia biblioteczne w ramach tzw. „Tygodnia Czytania Książek”.

Dzięki sprzyjającej pogodzie, większość zajęć przeprowadzonych zostało w „Zielonej Klasie” w szkolnym ogrodzie. Swoich uczniów podczas lektury odwiedziła dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz.

Książki wybrane do czytania oraz forma przeprowadzenia zajęć bardzo odpowiadały uczniom. Ich celem była promocja czytelnictwa oraz przypomnienie uczniom, że czytanie powinno dawać człowiekowi wiele relaksu i przyjemności.

W głośne czytanie zaangażowały się także uczennice z aktywu bibliotecznego lub lektorzy z poszczególnych klas.

Zaproponowane przez bibliotekarkę Monikę Bytnar – Gołembiowską książki, uczniowie wypożyczyli na wakacje. W ubiegłym roku akcja spodobała się uczniom, dlatego wpisano tę inicjatywę do kalendarza szkolnych wydarzeń.