baner2.jpg

Już po raz ósmy w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Jaroszowie w zorganizowano zajęcia biblioteczne w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” polskich nowel.

Uczniowie z klas 5-8 SP wzięli udział w zajęciach, które zostały zaplanowane najpierw w salach lekcyjnych, a następnie w szkolnym ogródku w „Zielonej Klasie”. Lektorzy wybrani spośród uczniów oraz nauczycielki języka polskiego czytały polskie nowele: „Katarynkę” B. Prusa, „Dym” M. Konopnickiej i „Sachem” H. Sienkiewicza.

Na zajęcia w klasie 7 została zaproszona dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, która w słowach skierowanych do uczniów, zwróciła uwagę na fakt, że ważne jest, by uświadamiać młodemu pokoleniu ogromne znaczenie wielkich dzieł literatury polskiej w ich życiu.

Pogoda była doskonała do tego, by po raz kolejny pokazać uczniom, że czytanie książek może być czystą przyjemnością, szczególnie w połączeniu z jeszcze letnią aurą.