baner6.jpg

W sobotę - 5 października 2019 r. - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszowie, AKS Strzegom, OSiR Strzegom oraz Społeczność Biegowa „Strzegomska Dwunastka” kolejny już raz przygotowali dla uczestników wspaniałe święto sportu.

Pomimo deszczowej pogody i wielu zapytań czy Marszobieg nie zostanie odwołany – Organizatorzy podjęli wyzwanie, dostosowali się logistycznie oraz organizacyjnie do warunków atmosferycznych i sprawnie przeprowadzili wszystkie zaplanowane biegi. Uczestnicy również nie zawiedli, przybywając licznie do Jaroszowa. Wprawdzie rekord frekwencji nie został poprawiony, ale 190 uczestników (88 dzieci i 102 dorosłych) wraz z Organizatorami stworzyli widowisko sportowe na bardzo wysokim poziomie, a wszystkim towarzyszyły dobre humory.

Otwarcia Marszobiegu dokonała dyrektor ZSP w Jaroszowie – Beata Jankiewicz. Następnie przeprowadzono muzyczną rozgrzewkę dla uczestników, którą wraz z uczennicami poprowadziła nauczycielka Monika Bytnar – Gołembiowska.

Rywalizacja na trasach biegowych i marszowych przebiegała w duchu fair play, ciężkie warunki i błoto na trasach nie przeszkadzały nikomu, a wręcz były powodem wielu zabawnych sytuacji i komentarzy.

Po ukończonych biegach na uczestników czekał posiłek – kiełbaska z grilla, którą serwowali radośni i uśmiechnięci rodzice ze szkolnej Rady Rodziców, a przez cały czas można było częstować się gorącą herbatą i kawą oraz słodkimi przekąskami.

Punktualnie o godz. 13:00 rozpoczęła się ceremonia dekoracji wszystkich uczestników, wręczenie podziękowań osobom i podmiotom, które wsparły zorganizowanie Marszobiegu oraz to, na co wszyscy z napięciem oczekiwali – losowanie nagród. Uczestnicy sobotnich zawodów otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi w biegu głównym i marszu Nordic Walking granitowe trofea. Trzeba przyznać, że nagrody były atrakcyjne i było ich bardzo dużo – główną nagrodą był rower MTB – a samo losowanie było niezwykle emocjonujące, a uczestnicy reagowali bardzo żywiołowo. Nagroda główna „pojechała” tym razem do biegacza z Wałbrzycha, gdyż do Jaroszowa przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy gminy, powiatu czy Dolnego Śląska, ale również ościennych województw.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Edwarda Fedyczkowskiego
za zaangażowanie w promocję sportu wśród społeczności
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

 

Dziękujemy także wszystkim przyjaciołom, znajomym, osobom i podmiotom za wsparcie Organizatorów w formie finansowej, rzeczowej lub usługowej, uczestnikom za przybycie i stworzenie wspaniałego święta sportu w Jaroszowie.

Program Wolontariatu Pracowników TOYOTA MOTOR MANUFACTURING POLAND

OSP Jaroszów

OSiR Strzegom

Strzegomskie Centrum Kultury

Sołectwo Jaroszów

Społeczność Biegowa STRZEGOMSKA DWUNASTKA

Yo!Design – Marcin Bernatek

PLOTERTOM – Tomasz Dumiński

Wojtasik Transport – Andrzej Wojtasik

BETKOM – Beata Kopaczyńska

GRANEX – Krzysztof Skolak

Super-Sport

PUNKT PIĘKNOŚCI – Maria Szymańska i Michał Szymański

Radio Sudety 24

Prezes AKS Strzegom Wiesław Witkowski

Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska

Anna Wojtasik

Jacek Ślęczkowski

Anna Maksymczak

Mariola i Krzysztof Dudek

Zbigniew Przybylski

Barbara Pietras

Brygida Szymańska

Bożena Bawoł – Bernatek

Elżbieta i Tomasz Cichoń

Kamil Liszka

Ilona i Marek Dobrochowscy

Piotr Rzepecki

Magdalena Bednarczyk

Agnieszka i Wojciech Okuniewicz

Krystyna i Bernard Świrniak

JP GRAN-TRANS

ARYZTA Strzegom

Joanna Trybuszek

Sabina i Tomasz Krymscy

P.H.P.U. „MAR-POL”

Dominika Dzięgielewska

Firma Transportowa Trans System Tata i Syn Radosław i Maksymilian Wójcik

Stanisław Bryl