baner5.jpg

Kolejny raz uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w akcji „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia" pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Beaty Pawłowicz wspólnie z TVP Wrocław.

Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przez 2 tygodnie października br. zbierali znicze, które 1 listopada zapłonęły na kresowych cmentarzach.

Oto wyniki tegorocznej zbiórki:

przedszkole - 49 zniczy,
klasy I-III szkoły podstawowej – 136 zniczy,
klasy IV-VI szkoły podstawowej – 77 zniczy,
klasy I-III gimnazjum – 67 zniczy.

Najwięcej zniczy zebrała w gimnazjum klasa Ia - 58 sztuk - gratulujemy. Dnia 30.10.2015 r. białe i czerwone lampki zostały zawiezione przez panią Bronisławę Czaplę do siedziby Telewizji Polskiej znajdującej się przy ul. Karkonoskiej we Wrocławiu.